Jaki styl mieszkania?

Kredyt przyznany, wszystkie formalności za nami, oto mamy w dłoni klucz do naszego własnego M. I tu zaczynają się schody. Wiadomo, należy zrobić remont i to dość zaawansowany. Na co się zdecydować? Przecież w sklepach jest tak wiele przedmiotów, w tak wielu stylach. Dlatego, przed wybraniem się na zakupy, warto rozeznać się w stylach i poznać ciekawe aranżacje wnętrz, wybierając te, które są dla nas najlepsze.

Ocieplanie budynku

Ocieplanie budynku, wybór koloru elewacji, zmiana systemu odwodnienia i montaż drzwi wewnętrznych. To tylko kilka spośród wielu zagadnień, z którymi musi zapoznać się początkujący inwestor. Aby umieć dyskutować z fachowcami, realizującymi projekt i nie dać się oszukać, warto poświęcić czas na bezcenną naukę.


Korzystając z poradników i filmów instruktażowych, niektóre rzeczy można wykonać we własnym zakresie, np. montaż drzwi wewnętrznych, dokonać wyboru farby elewacyjnej i systemu odwodnienia, czy też materiałów ociepleniowych.

Ocieplanie budynku
Prawidłową metodą termoizolacji budynku, jest ocieplanie ścian od zewnątrz. Ocieplanie pomieszczeń od środka, powinno być wykonywane tylko w ostateczności. Ocieplanie ścian od środka może być bardzo kosztowne, nieskuteczne i szkodliwe dla murów. Izolacja od wewnątrz może spowodować całkowite wyziębienie ścian zewnętrznych, skraplanie pary wodnej, kumulację wilgoci, a w konsekwencji powstawanie pleśni i grzybów.

Ocieplanie ścian od środka dopuszcza się tylko w nielicznych sytuacjach, wynikających ze specyfiki elewacji lub jakości konstrukcji.

Wybór koloru elewacji
Początkujący inwestor może nie wiedzieć, że kolory elewacji w nowobudowanym osiedlu domków jednorodzinnych, mogą być narzucone odgórnie przez MPZP. O ile plan miejscowy nie może nic nakazać, to formułuje prawo zakazując pewnych rzeczy, np. nie zezwala na konkretne kolory elewacji domów.
Zanim więc przystąpimy do wyboru materiałów wykończeniowych, warto zapoznać się z zapisami MPZP, aby wykluczyć z listy zakupów elementy „zakazane”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz